` Certifikace coptru a pilotů Vertical Images u Úřadu pro civilní letectví | Vertical Images – letecké snímkování a video

přeskočit k navigaci »

Úvod > Blog > Certifikace coptru a pilotů Vertical Images u Úřadu pro civilní letectví

Certifikace coptru a pilotů Vertical Images u Úřadu pro civilní letectví

24.04.2013

zařazeno v kategorii: Technika | autor: Petr Lněnička |

 

Ve Vertical Images bereme bezpečnost při létání velmi vážně. S tím souvisí i certifikace našich bezpilotních letadel a pilotů u Úřadu pro civilní letectví (povinné a dané zákonem), stejně jako zákonné pojištění. Dnes naši tři piloti (Tomáš, Petr a František) prošli ÚSPĚŠNĚ certifikací u ÚCL. V tuto chvíli jsme jediná takto certifikovaná a pojištěná firma v Karlovarském a Plzeňském kraji a jedna z mála v rámci celé ČR. Našemu coptru byla přidělena registrační a volací značka OK-X002I (oskar-kilo-xray-zero-zero-two-india). Máme stanové pevné postupy pro předletovou kontrolu, stejně jako pro komunikaci například s věží blízkého letiště. S ÚCL budeme i nadále spolupracovat při připravované certifikaci pro letecké práce. 

Za pomoc při náročném procesu přihlášení a certifikace pilotů a zejména bezpilotního letadla - coptru musím poděkovat panu Řešátkovi z firmy TELINK, který je naším dvorním dodavatelem bezpilotních letadel. 

František Lněnička u zkoušky ÚCL
Petr Lněnička u zkoušky ÚCL
 
 

« další příspěvky z kategorie Technika

« zpět na seznam příspěvků

 
 
 
Vertical Images

Vertical Images s.r.o.
Habrová 1445, 363 01 Ostrov
Petr Lněnička - kameraman, fotograf, obchod
777 204 558, petr.lnenicka@verticalimages.cz